ZÁSILKOVNA NAD 899 KČ ZDARMA

CASCARA PANAMA ELIDA ESTATE

Cascara jsou sušené slupky z kávových třešní. Připravuje se z nich nápoj, který v sobě tak trochu spojuje kávu a čaj. Obsahuje zhruba čtvrtinu kofeinu, co káva a spoustu antioxidantů. Její chuť je velmi sladká a ovocná. Určitě si ji zamilujete!

Váha
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení
Skladem
160 Kč
Kategorie: CASCARA
FARMA: Elida estate
MAJITEL FARMY: Rodina Lamastusových
REGION: Boquete / Chiriquí
NADMOŘSKÁ VÝŠKA: 1 670- 1 950 m.n.m.
ODRŮDA: Catuaí

Odkud naše cascara pochází?

Naše cascara pochází z Panamy, konkrétně z farmy jménem Elida Estate. Tu provozuje již po čtyři generace (už od roku 1918) rodina Lamastusových. Ta vlastní několik farem v okolí, ale Elida má jedno prvenství- je to nejvýše položená farma v celé zemi. Rozprostírá se v podhůří vulkánu jménem Barú v nadmořské výšce 1 670 až 1 950 m.n.m. Většina kávových třešní, které zde v místním chladném a vlhkém mikroklimatu vyrůstají, jsou odrůda Catuaí. Nejinak je tomu u této cascary. Jedná se o sušené třešně odrůdy Catuaí, které pochází z naturálně zpracovávané kávy. Celé třešně včetně zrn se po sběru suší vcelku. Po několika týdnech se pak zrna oddělují k dalšímu zpracování a ze zbylých slupek se po dosušení stává cascara, určena k exportu. No a ta následně zamířila až k nám.

Více detailů na webu farmy: https://lamastusfamilyestates.com/pages/elida-estate

Jak na přípravu?

Cascaru zalejte horkou (90- 95°C) vodou a nechte louhovat 5 až 10 minut. Čím delší doba, tím silnější nápoj. Ideální poměr je 5 g cascary na každých 100 ml vody, nicméně tento poměr si můžete upravovat dle chuti.

Jak chutná?

Skvěle :) Překvapí vás, jak ovocně a zároveň sladce výsledný nápoj chutná...

Zpět do obchodu